Szafy z drzwiami przesuwnymi to uniwersalne meble, które pozwalają na perfekcyjne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ustawność, pakowność i możliwość pełnego dostosowania do wnętrza to tylko kilka wielu zalet szaf przesuwnych. Jakie korzyści możemy osiągnąć, stosując szafy przesuwne? Jak wybrać nowoczesne szafy przesuwne?

Szafy przesuwane – zalety i wady

Chcesz kupić szafę przesuwną? To bardzo dobry wybór! W szafie przesuwnej zmieścisz dosłownie wszystko, czego chcesz. Jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, uniwersalna i nade wszystko funkcjonalna.

Doskonale sprawdzi się każdym pomieszczeniu – nawet w salonie. Nawet jeżeli posiada spore gabaryty to paradoksalnie, pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca. To głównie zasługa przesuwnych drzwi, które nie zawadzają i nie utrudniają przejścia, jak jest w przypadku klasycznych modeli. Jest to szczególnie istotne, gdy mamy do czynienia z ograniczoną ilością miejsca obok szafy, np. w wąskich pomieszczeniach lub w sytuacji chęci ustawienia szafy obok łóżka.

Duża szafa może być zabudowana aż do sufitu, co pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Wnętrze szafy może zawierać dodatkowe półki, dzięki czemu posegregujesz wszystkie elementy garderoby oraz potrzebne akcesoria.

Szafy z drzwiami przesuwnymi cieszą się dużą popularnością również z tego względu, że pasują do niemal każdego wystroju wnętrza. Dzięki ustawieniu jej obok mniejszych mebli zyskamy optyczne odciążenie aranżacji, która będzie prezentować się niezwykle lekko.

Rozglądając się za szafą wolnostojącą, z pewnością warto zwrócić uwagę na ten model. Nie dość, że optycznie powiększa wnętrze za sprawą np. zamontowanych na drzwiach luster, to jeszcze pozwolą spakować niemal nieograniczoną ilość tekstyliów i nie tylko.

W poszukiwaniu perfekcyjnej szafy – jak wybrać praktyczne rozwiązanie?

Szafa przesuwna sprawdzi się w zarówno w pokoju młodzieżowym, do ciemnych pomieszczeń, jak i w przypadku gdy do naszej dyspozycji pozostaje nieduża sypialnia. Może pełnić rolę garderoby, a dodatkowym system szuflad przypadnie do gustu każdemu. Jak jednak wybrać najlepszy model?

Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość szafy, ilość półek oraz drążków na wieszaki. Powinniśmy mierzyć siły na zamiary, tak wiec oszacuj ilość i forma posiadanej garderoby. Jeżeli większość to sukienki, koszule, czy garsonki to warto rozważyć szafę, w której będą dominowały drążki.

Szafa przesuwna to inwestycja na długie lata. Niezwykle trudno spotkać kogoś, kto by narzekał na to, że ma zbyt dużą szafę. Jednym więc ograniczeniem powinna być przestrzeń, którą dysponujemy. W razie potrzeby w szafie możemy magazynować w końcu nie tylko odzież, ale i ręczniki, koce, poszewki, prześcieradła i inne domowe tekstylia.